Záruka a vrácení zboží

Ve zkratce:

  1. Za prodávané zboží ručíme, že není poškozené nad rámec popisu produktu.
  2. Poskytujeme záruku 12 měsíců.
  3. Máte možnost zakoupené zboží do 14 dnů vrátit.

Prodáváme použité tenisové vybavení, pokud není u samotného produktu uvedeno jinak. Zákon vyžaduje, abychom vás jako zákazníka neuvedli v omyl, že kupujete věc novou. Zákon také vyžaduje, aby tato skutečnost byla patrná z kupní smlouvy. Dále se v zákonu uvádí, že na použitou věc není prodávající povinen poskytnout záruku. N a druhou stranu je povinen poskytnout dobu pro využití práva odpovědnosti za vadu věci. Takže podle zákona a po dohodě poskytujeme takovou dobu v délce 12 měsíců. Je tedy důležité si uvědomit rozdíl mezi zárukou a dobou pro využití práva odpovědnosti za vadu.

Všechno prodávané tenisové vybavení důkladně prohlédneme a otestujeme. Na věcech při převzetí nejsou žádné vady, které by bránily věc používat. Pokud tedy již bylo tenisové vybavení před prodejem dlouhodobě používané (např. více jak 24 měsíců) a byla následně prodána funkční a bez závažné vady, běžně opotřebovaná, a uplynula lhůta záruky, není již možné prosadit odpovědnost z nově vzniklé vady. Nic z toho, co zde bylo řečeno, nemá vliv na právo věc v zákonné lhůtě vrátit. Tedy zakoupené tenisové vybavení můžete dle zákona do 14 dnů vrátit bez udání důvodů. Ale nesmí být zničené nebo mít známky vašeho použití.

Záruční doba

  • Odpovědnost prodávajícího se vztahuje jen na vady, které produkty měly při převzetí kupujícím. Vyjde-li taková vada najevo až dodatečně, je stanovena dvanáctiměsíční lhůta pro vytknutí vady kupujícím a pro uplatnění práva z odpovědnosti za vady. Odpovědnost prodávajícího se nevztahuje na běžné opotřebení a vady popsané buď u konkrétního produktu, nebo v obecně v obchodních podmínkách.
  • Na nové zboží je záruční doba poskytována dle platného záručního řádu (24 měsíců, není-li u zboží uvedeno jinak).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení